Partnerzy

1785514
Dziś
Wczoraj
Ten Tydzień
Poprzedni Tydzień
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Wszystkie
32
66
741
1544021
1745
4692
1785514

Your IP: 44.200.86.95
2024-05-19 16:33

WOLONTARIAT

Fundacja Towarzystwo Sportowe- Bronowicka Siatkówka poszukuje WOLONTARIUSZY,którzy chcieliby włączyć się w działania na rzeczi w celurealizowania zapisów statutowych.

Chcesz się dowiedzieć więcej o wolontariacie w Fundacji ? Chciałbyś zostać naszym wolontariuszem?

Przeczytaj dokładnie informacje na naszej stronie.

Działania Fundacji opierają się na darowiznach finansowych i rzeczowychoraz , bezpłatnej pracy wolontariatowi ludzi dobrej woli.

Czym jest wolontariat?

Wolontariat to bezpłatne, świadome, dobrowolne działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno-koleżeńskie (def. wg Centrum Wolontariatu www.wolontariat.org.pl).

Wolontariusz to społecznik, człowiek dobrej woli, ochotnik.

- Celem wolontariatu jest aktywizowanie społeczeństwa, poprzez stworzenie możliwości pożytecznego działania. Każdy może zgłosić się z propozycją zostania wolontariuszem - nie znaczy to jednak, że każdy zawsze znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce.

- Wolontariat z natury rzeczy nie wymaga zaangażowania „na pełny etat”, jednak zajmuje czas. - Zastanów się, ile faktycznie możesz go poświęcić i nie podejmuj się zadań, którym możesz niepodołać.

- Każda forma współpracy z Fundacją wymaga różnego rodzaju umiejętności. Ważne jest, abyś zastanowił się, co konkretnie umiałbyś robić i – co nie mniej ważne –co chciałbyś robić.

-Współpraca będzie korzystna dla obu stron tylko wtedy, gdy na jej początku uda się nam połączyć Twoje kompetencje i zainteresowania z aktualnymi potrzebami Fundacji.

- Wolontariat tomożliwość nabycia wieluprzydatnych umiejętności ,doświadczenia, przydatnego wpracy zawodowej i wielu innych sytuacjach.

Kto może zostać wolontariuszem?

- Każda osoba, która identyfikuje się z celami naszej Fundacji , ma czas, chęci, energię, zgodnie zKonstytucją jako najwyższym aktem normatywnymbezwzględu na płeć, wyznanie, poglądy , wiek, statut społeczny itd. itp.

- Zapraszamy do współpracy wszystkich lubiących iinteresujących się każdadyscypliną sportu a zwłaszcza siatkówką, naszaoferta i propozycjaszczególnie skierowana jestdo rodziców, opiekunów siatkarek.

- Propozycja współpracy w ramach wolontariatu skierowana jest przede wszystkim do osób mieszkających we Krakowie zewzględu na siedzibę naszej Fundacji.

Jak zostać wolontariuszem Fundacji?

Wystarczy wysłać email na adres ……………….lub zadzwonić (tel: 502-07-31-27) a wszelkie (nie skomplikowaneszczegóły zostaną ustalone i przedstawione podczasbezpośredniejrozmowy).

 

Oprócz pracy z dziećmi i młodzieżą oraz dorosłymi, paca w Fundacji to również:

- Organizacja i udział w imprezach – turnieje, mecze, inne imprezy sportowe.

- Promocja Fundacji - materiały (projektowanie, pozyskiwanie, kontakt z różnymi firmami i organizacjami w zakresie darowizn rzeczowych i finansowych).

- Działalność w Internecie - ogłaszanie i propagowanie naszych akcji i zajęć.

-Dokumentacja imprez FOTO, VIDEO, komunikatyprasowe, inne materiały, recenzje, pisanie tekstów opishistorii wydarzeń, akcjiitd. itp.

- Współpraca z innymi organizacjami.

- I wiele innych.

Wolontariuszem może zostać każdy kto z punktu widzenia prawa:

-Ukończył 18 lat lub ukończył 16 lat i przedłoży pisemną zgodę rodziców lub opiekunów.

Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w wizytach w schronisku ze swoimi rodzicami lub opiekunami.

- Jest ogólnie zdrowy i nie cierpi nazaburzenia psych-fizyczne.

- Wyśle zgłoszenie drogą email krakow.siatkowka(at)gmail.com Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub tel: 502-07-31-27 zgłosi się telefoniczne.

- Zapozna się z zasadami wolontariatu.

- Zapozna się z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP) obowiązującymi podczas świadczenia usług wolontariatu.

- Podpisze z Fundacją umowę o świadczeniu usług wolontariackich.

 

Zapraszamydo współpracy.